معروف ترین غذاهای ایتالیا کدامند؟
معرفی پنج خوراکی بسیار شناخته شده ایتالیایی

معروف ترین غذاهای ایتالیا کدامند؟

ایتالیا علاوه بر جنبه ی تفریحی و گردشگری اش به غذاهای خیلی خوشمزه و خوراکی های لذیذ و ارزانش هم شهرت دارد. غذاهای معروف ایتالیایی مثل پیتزا و پاستا شهرتی جهانی دارند و از خوراکی های پرطرفدار به حساب می آیند. آشپزی ایتالیایی پر از دستورغذاهای خوشمزه است و پاستا، سس و پنیر از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ی بیش این غذاها به حساب می آیند. امروزه بیش تر غذاهای ایتالیایی در رستوران های بسیاری در سراسر دنیا تهیه می شوند و طرفدار زیادی هم دارند.

در این مقاله با 5 تا از محبوب ترین و شناخته شده ترین غذاهای ایتالیایی آشنا می شوید که باید آن ها را در سفر به ایتالیا امتحان کنید.

  1. لازانیا

لازانیا غذای معروف ایتالیایی است که آن را با روی هم گذاشتن ورقه های پاستا درست می کنند و بین ورقه های پاستا سس گوشت، پنیر ریکوتا و گوجه می گذارند و روی آن پنیر موزارلا می ریزند و سپس در فر می پزند.

  1. پیتزا

یکی از انواع پیتزا که خوشمزه و پرطرفدار است، پیتزای ناپلئونی است که از خوراکی های سنتی ایتالیا محسوب می شود. آشپزهای ایتالیایی روی خمیر این پیتزا گوجه فرنگی، روغن زیتون، ریحان و پنیر موزارلا می ریزند و در فر می گذارند. پیتزا مارگاریتا هم نوع دیگری از پیتزا ناپلئونی است که بسیار معروف است و می گویند که سه رنگ پرچم ایتالیا را در خودش دارد.

  1. سالاد سزار

سالاد سزار را یک رستوران دار ایتالیایی به نام سزار کاردینی اختراع کرد که به عنوان پیش غذا یا خوراکی بعد از غذای اصلی میل می کردند. در زمان قدیم آشپزها این سالاد را روی میز و مقابل مشتریان آماده می کردند. این سالاد در دستور آشپزی ایتالیایی با سالاد سزاری که در رستوران های ایران سرو می کنند، کاملا متفاوت است و مواد  اولیه ای مثل سفیده تخم مرغ و خردل و سیر خرد شده دارد.

  1. جلاتو

جلاتو یا ژلاتو بستنی سنتی ایتالیایی است که معرف همگان است. آشپزهای ایتالیایی جلاتو را در رنگ ها و طعم های بسیار متنوعی تولید می کنند و در این بستنی شیر، خامه، شکر و میوه را با شیر خشک و افزودنی های دیگر و به روش خاصی مخلوط کرده و آن را در فریزر می گذارند تا خودش را بگیرد و به بستنی های رنگارنگی تبدیل شود که در ویترین بستنی فروشی ها می بینیم.

  1. نان سیر

نان سیر یکی از پیش غذاهای خوشمزه ای است که اصالت آن به ایتالیا بر می گردد. این خوراکی در واقع یک تکه نان رُست شده است که روی آن سیر له شده، کره و روغن زیتون می مالند. نان سیر یک مکمل عالی  در کنار سوپ  مخصوصا سوپ های گوجه و سایر خوراک ها مثل خوراک لوبیا به حساب می آید.

Facebook
Twitter
LinkedIn

تازه های مجله گردشگری پرستو پرواز

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان – سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

نمایشگاه آرایشی بهداشتی دوسلدورف
اولین سفر با هواپیما را تجربه می کنید؟ این پنج نکته را به یاد داشته باشید.
خدمات آژانس هواپیمایی پرستو پرواز را بیش تر بشناسید.
سفر به پاریس و 10 دلیل برای آن