تجربه سفر با قطار یکی از آرزوهاي افراد زيادی در سراسر جهان است و یکی از بخش های مهم آن صرفه جویی در هزینه های سفر و در اختیار داشتن فضای مناسب برای استراحت است. ما معتقدیم اگر سفر با قطار را انتخاب کنید، در واقع از همان لحظه ی سوار شدن به قطار سفرتان را آغاز کرده اید. در این مطلب به مهم ترین دلایل سفر با قطار اشاره می کنیم و پیشنهاد می کنیم حداقل یک بار از قطار برای مسافرت هایتان استفاده کنید. 

  • در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

قیمت بلیط قطار اغلب اوقات  و در مسافت های طولانی نسبت به انواع دیگر وسیله های حمل و نقل مثل هواپیما و اتوبوس پایین تر است و مزایای آن در مقایسه با قیمت بلیط قطار بیش تر خواهد بود. شما می توانید این هزینه ی صرفه جویی شده را برای قسمت های دیگر سفر خودتان مثل هتل و اقامت و بازدید از جاهای دیدنی مختلف صرف کنید.

  • با قطار به دل شهرها سفر کنید.

از آن جایی که بیش تر ایستگاه های قطار در وسط شهرها قرار دارند، به راحتی می توانید از قطار پیاده شده و با صرف زمان کوتاهی به هتل یا مقصد مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. در واقع دیگر لازم نیست مثل فرودگاه ها که اکثرا در خارج از شهرها قرار دارند، هزینه یا زمان زیادی بابت رفتن به داخل شهر و محل اقامتتان صرف کنید.

  • هر چه قدر دلتان می خواهد چمدان را پر کنید.

در تجربه سفر با قطار برعکس سفر با هواپیما هیچ محدودیتی برای اندازه و وزن بار وجود ندارد. شما می توانید وسیله هایتان را داخل کوپه یا فضای خالی بالای صندلی ها بگذارید.

  • زیبایی مناظر و شهرها را لمس کنید.

شاید یکی از تجربه های منحصر به فرد سفر با قطار گذشتن از دل تک تک شهرها و دیدن زندگی مردم از پشت پنجره ی قطار باشد. اگر با ماشین خودتان رانندگی کنید، معمولا نمی توانید به طور کامل از زیبایی های بین راه لذت ببرید اما با قطار تماشای مناظر جذاب بین راه مثل جنگل، کوه، رودخانه یا کویر و آسمان آبی حتی ماه و ستارگان امکان پذیر است و  می توانید در حالی که روی صندلی تان نشسته اید با خیال راحت لذت ببرید.

  • به دنیای مجازی متصل بمانید.

امروزه در اکثر کوپه های قطار، پریز برق برای شارژ گوشی و باتری وجود دارد. پس می توانید با خیالی آسوده  تا مقصد از گوشی تان استفاده کنید و نگران خاموش شدنش نباشید. همچنین اکثر خطوط ریلی در کشور دارای پوشش اینترنت تلفن همراه هستند و امکان وصل شدن و استفاده از اینترنت تلفن همراه در بیشتر مسیرهای ریلی فراهم است.

  • جای بیشتری را در قطار بگیرید.

فضای قطار به شکلی طراحی شده که در مقایسه با هواپیما فضای بیشتری برای نشستن، درازکشیدن، قدم زدن و ایستادن دارید. در اکثر اوقات نیازی نیست که چند ساعت پایتان را جمع کنید یا آویزان کنید. این فضای بیش تر برای کسانی که دچار کمردرد یا پا درد هستند، بسیار عالی است و آن ها هم می توانند از سفر و زیبایی های آن لذت ببرند. علاوه بر آن وجود سرویس بهداشتی یکی از نکات مهمی است که برای آسودگی خیال شما و کودکان و سالمندان بسیار مفید است.

  • ماشین تان را با خودتان سوار قطار کنید.

یکی از امکانات عالی قطار این است که می توانید ماشین تان را تا مقصد با خودتان ببرید بدون آن که نیاز به رانندگی بین شهری و جاده داشته باشید. شما می توانید در مقصدتان ماشین را تحویل بگیرید و با اتومبیل شخصی تان در شهر مقصد گردش کنید. تنها نکته ای که لازم است رعایت کنید، این است که خودروتان را در زمان تعیین شده معمولا یک یا دو روز قبل از حرکت، به ایستگاه قطار تحویل دهید.

  • با سفر با قطار از کرونا در امان بمانید.

اگر قصد سفر در دوران پاندمی و کرونا را دارید، یکی از بهترین گزینه های شما می تواند قطارهای کوپه ای باشد. اکثر شرکت های حمل و نقل ریلی در دوران شیوع کرونا، کوپه ها را با نصف ظرفیت پر می کنند اما اگر به فضای ایمن بیشتری نیاز دارید، می توانید یک کوپه ی دربست قطار را خریداری کنید و با خیال راحت به مسافرت بروید. این نکته در مسافرت های خانوادگی بسیار مناسب و  مقرون به صرفه است  چون شما فقط با اعضای خانواده تان در یک کوپه سفر خواهید کرد و بدین صورت خطر شیوع و برخورد با افراد مبتلا به بیماری هم تا حد زیادی کم خواهد شد.

یکی از تجربه های سفرهای خاطره انگیز شما می تواند با خرید بلیط قطار شروع شود. سفر با قطار مزیت های خاص خودش مثل ایمنی، آرامش و فضای بیشتر را دارد به شما پیشنهاد میکنیم که سفر با قطار را به لیست مسافرت های خودتان اضافه کنید و همین حالا برای سفر با قطار برنامه ریزی کرده و و تجربه ی جدیدی از سفر را به دست آورید.

 صفحه لينکدين پرستو پرواز را دنبال کنید.

سفر ریلی