اولین سفر با هواپیما را تجربه می کنید؟ این پنج نکته را به یاد داشته باشید.

اولین سفر با هواپیما ممکن است استرس زیادی به همراه داشته باشد اگر دقیقا ندانید چه مراحلی را باید طی کنید. اما خبر خوب این است که می توانید این نگرانی را با آگاهی بیش تر از پروسه  سوارشدن به هواپیما و دانستن این پنج نکته در اولین سفر با هواپیما کم تر کنید. حساب کردن وزن مجاز بارها در چمدان و جا نماندن از پرواز چه برای پرواز داخلی چه پرواز خارجی از موارد استرس زایی است که تقریبا همه ی مسافران با آن رو به رو می شوند و چیز غیر عادی نیست. به همین دلیل در این مطلب به پنج نکته در اولین سفر با هواپیما برای اولین بار می پردازیم که از آن ها آگاهی داشته باشید، نگرانی تان خیلی کم تر خواهد شد.

  1. روز قبل از پرواز وزن و اندازه ی چمدان هایتان را دقیقا بررسی کنید.

مهم ترین نکته از پنج نکته در اولین سفر با هواپیما این است که شرکت های هواپیمایی محدودیت خاصی برای حمل بار برای هر مسافر در نظر گرفته اند که این محدودیت ها و قوانین آن ممکن است در خطوط هواپیمایی مختلف متفاوت باشد. به همین دلیل لازم است که در خانه و چند روز قبل از پروازتان، همه چمدان ها و بارها را به طور دقیق وزن کنید و اندازه و ابعاد هر کدام را مطابق با قوانین خط هواپیمایی تان بررسی کنید. در این حالت در روز پرواز و در فرودگاه دچار مشکل  و پرداخت هزینه ی اضافه بار نخواهید شد.

  1. وسایل جانبی وسایل الکترونیکی تان را فراموش نکنید.

وسایل الکترونیکی و وسایل جانبیشان از مواردی اند که فراموش کردنشان ممکن است برای شما هزینه ی زیادی داشته باشد. که در طول سفر یا در مقصد لازم دارید مثل لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت، دوربین، کابل ها و شارژرهای هر کدام را به دقت در چمدان یا کوله پشتی تان بگذارید. درست کردن یک چک لیست هم برای جا نگذاشتن شان ایده ی خوبی است.

تور فرانسه 5 روز

  1. لباس راحت بپوشید.

این نکته زمانی اهمیت دارد که پرواز طولانی یا پرواز خارجی دارید. در این حالت ممکن است در فرودگاه مبدا یا مقصد مدت زمان طولانی برای بررسی پاسپورت، ویزا یا تحویل گرفتن چمدان ها معطل شوید. از طرفی دمای داخل کابین هواپیما ممکن است خیلی گرم یا خیلی سرد شود. پیشنهاد ما این است که علاوه بر لباس راحت، چند لباس نازک را روی هم بپوشید تا بتوانید به راحتی با دمای محیط هماهنگ شوید.

  1. به موقع خودتان را به فرودگاه برسانید.

یک نکته مهم در اولین سفر با هواپیما این است که اگر نمی خواهید که دچار استرس بیش از اندازه شوید، در زمان های توصیه شده در فرودگاه حاضر شوید تا همه ی مراحل گرفتن بلیط و تحویل دادن بار و حرکت به سوی هواپیما را بدون استرس و عجله سپری کنبد. اگر پرواز داخلی دارید و ساک و چمدان بزرگ برای تحویل به قسمت بار ندارید، یک ساعت قبل از پرواز، اگر ساک و چمدان دارید، 90 دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.

  1. برای حال به هم خوردگی در حین پرواز آماده باشید.

نکته آخر در اولین سفر با هواپیما این است که اگر در سفرهای دریایی یا سفر با اتوبوس و اتومبیل دچار حال تهوع و حال به هم خوردگی می شوید، این احتمال وجود دارد که در سفر با هواپیما هم همین مساله پیش بیاید. به همین دلیل داروهای مورد نیازتان را از قبل تهیه کنید تا در صورت بروز علایم، بتوانید حال خودتان را بهبود ببخشید. قبل از پرواز خوراکی سبک بخورید و یک بطری آب با خودتان داشته باشید. گاهی اوقات در هنگام برخواستن یا نشستن هواپیما دچار گرفتگی گوش می شوید. این مساله کاملا طبیعی است. خوب است که همراهتان آدامس داشته باشید تا با جویدن آن فک ها حرکت کند و گرفتگی گوش تان رفع شود.

اولین سفر با هواپیما برای افراد زیادی هیجان انگیز و گاه دلهره آور است. اگر برای اولین بار است که قصد سوار شدن به هواپیما و تجربه ی یک سفر هوایی را دارید و دچار استرس شده اید، بد نیست که از قبل آمادگی کامل را داشته باشید و با فرآیند پرواز آشنا شوید. در این مقاله به پنج نکته در اولین سفر با هواپیما اشاره کردیم که اگر پیش از پرواز این نکات را در نظر بگیرید، نگرانی تان خیلی کم تر خواهد شد و پرواز آرام و لذت بخشی را تجربه خواهید کرد.

از صفحه لینکدین پرستوپرواز آسمان دیدن فرمایید.